„Noaptea Muzeelor” l-a adus pe scena Nopții Muzeelor, la Hunedoara, pe maestrul Mircea Baniciu!
Castelul şi-a deschis porţile tuturor celor dornici să îl viziteze până la ora 24.00.






În Curtea Husarilor au fost organizate sesiuni de video-mapping în care, cu ajutorul inteligenţei artificiale, Iancu de Hunedoara însuşi a spus povestea bătăliei de la Belgrad, dar şi show-uri muzicale susţinute de DJ Baxx & MC Adrianno, respectiv DJ Broklin & Robby, “dublate” de jocuri de lasere.
Nu au lipsit nici gulguţele cercetaşilor.
A fost feeric! A fost… plin!

